A rendszerváltás után egyre többen kezdték el lecserélni a klasszikus lemezkádakat akrilból készült fürdőkádakra. A családi házakban a legtöbb esetben a hely nem okozott problémát, így a nagyobb egyenes kádak mellett a sarokkádak, aszimmetrikus kádak mellett a térben álló kádakat is könnyű volt elhelyezni. A társasházakban azonban a helyhiány miatt kénytelenek voltak az emberek más opciót választani. Így kerültek képbe a minikádak és az ülőkádak. Írásunkban most ezeket a kádtípusokat nézzük át tüzetesebben.
Minikád
A minikádak nevüket onnan kapták, hogy méretük szerint 140x70 cm alattiak. A gyártók között megtalálható a Ravak, M – Acryl, Kolpa San, Besco, Jika és a Riho is.
Minikád jellemzői:
|
Melyik típusú minikádak a legkeresettebbek napjainkban?
|
Vélemények azoktól a vásárlóktól, akik már vásároltak minikádat.
|

Ülőkád
Az ülőkád a nevét a formabontó kialakításáról kapta. A tervezők úgy alkották meg az akrilkádak formáját, hogy egy pici peremet terveztek a kád egyik végébe. Ezzel biztosították, hogy, ha valaki fürdeni és zuhanyozni is szeretne egyszerre, akkor meg tehesse a kis terek ellenére is. A legtöbb esetben az ülőkádakat egy kádparavánnal szokták megvásárolni, így a fürdési és zuhanyozási szokásokat is teljes mértékben támogatja. A gyártók között megtalálható a Kolpa San, Besco, Jika, Polysan és a Riho is.
Ülőkád jellemzői:
|
Melyik típusú ülőkádak a legkeresettebbek napjainkban?
|
Vélemények azoktól a vásárlóktól, akik már beépítették az ülőkádat otthonukba.
|

Végezetül szeretnénk néhány gyakorlati tippet adni az ülőkád és a mini kád megvásárlásához.
|
Írásunkban törekedtünk arra, hogy a jászberényi úton található üzletünkben elhangzott vásárlói kérdések alapján írjunk az ülőkádakról és minikádakról. Ha Önnek egyéb kérése lenne, kérjük, írja meg nekünk vagy jöjjön el személyesen a Budapesten található fürdőszobai kellékeket (pl: kádak, zuhanytálcák, kádparavánok, zuhanyrendszerek stb.) forgalmazó szakáruházunkba.